Pagalbos telefonai:   112 | TEO LT - 01 | OMNITEL - 101 | TELE2 - 011 | BITĖ - 011
 
This movie requires Flash Player 9

Informacija

Skaitykite straipsnius

100  METŲ 100  LAUŽŲ 100  DRAUGŲ

2018 m. vasario 16 dieną sostinės Gedimino prospekte suliepsnos net 100 simbolinių laisvės laužų. Šią rekordinę akciją realizuos VŠĮ „Žalvario parkas“ (16 laužų pastaruosius 15 metų surenka ne vieną tūkstantį piliečių šiai Tautos Vienybės akcijai). Tačiau jos neįmanoma būtų organizuoti be draugų. Reikalingi dideli kiekiai skardų, karščiui atsparių blokų, medinių palečių, malkų, konteineriai malkoms laikyti, o po to ir pelenams išvežti, transportas, fakelai, o svarbiausia – SAVANORIAI, kurie padėtų suvaldyti šį istorinį įvykį. „Neturėk 100 rublių, o turėk 100 draugų“ – primena senas aforizmas.

Renginio pradžia – 17 val. pabaiga – 21 val.

Prisijunkite ir Jūs prie Lietuvos šimtmečio šventės!

Algirdas Nomeika

Lietuvos jaunųjų ugniagesių sąjunga (toliau – LJUS) pakviesta prisidėti prie šios akcijos įgyvendinimo. Pagrindinė užduotis šios akcijos metu būtų jauniesiems ugniagesiams / savanoriams prižiūrėti degančius laužus.

Vilniaus miesto jaunieji ugniagesiai ir vadovai nusprendė švęsti valstybės šimtmetį prisijungdami prie šios įdėjos įgyvendinimo. Kaip ir buvo minėta pagrindinė užduotis savanoriams bus prižiūrėti degančius laužus. 2018 m. vasario 8 dieną Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 3-ioje komandoje susibūrė 18 savanorių iš Vilniaus miesto mokyklų: Abraomo Kulviečio klasikinės, Antakalnio, Jono Basanavičiaus gimnazijos ir Fabijoniškių vidurinės mokyklos.

Jaunimas aktyviai dalyvauja šio renginio pasiruošime, tai instruktažo apie atliekamų darbų pobūdį, saugą, bei teorinių paskaitų apie gaisrą, gaisro pavojus, pirmines gaisro gesinimo priemones išklausymas. Taip pat savanoriams bus pravesti praktinių įgūdžių, kaip teisingai naudotis pirminėmis gaisro gesinimo priemonėmis mokymai – pratybas, kurių metu dalyviai gesins gaisro židinį su įvairių tipų gesintuvais, nedegiu audeklu ir kitomis parankinėmis priemonėmis.