Pagalbos telefonai:   112 | TEO LT - 01 | OMNITEL - 101 | TELE2 - 011 | BITĖ - 011
 
This movie requires Flash Player 9

Informacija

Skaitykite straipsnius

 Suteikiama daugiau žinių ir praktinių įgūdžių Vilniaus miesto gyventojams apie saugų elgesį įvairiuose gyvenimo situacijose.

Vilniaus jaunųjų ugniagesių komanda jau trečius metus aktyviai siekia, kad vandens telkiniuose mažėtų skęstančiųjų. Kad ši veikla būtų efektyvi, jiems būtinos žinios ir įgūdžiai. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas jiems suteikė galimybę dalyvauti Ugniagesių gelbėtojų mokyklos praktinio parengimo sporto komplekso baseine vykstančiuose mokymuose, kurių metų jie sužino, kaip saugiai elgtis vandenyje ir prie vandens. Čia jie tobulina plaukimo įgūdžius ir mokosi teikti pagalbą, jei įvyktų nelaimė. Tokie mokymai vyksta kiekvienais metais nuo spalio iki birželio mėnesio (du kartus per mėnesį). Į juos atvyksta apie 25-30 jaunųjų ugniagesių iš įvairių Vilniaus miesto mokyklų.

Beje, nuo šių metų Ugniagesių gelbėtojų mokyklos baseine atsiradus puikiam ekstremaliosios situacijos ant ledo su ekete treniruokliui, praktiniai užsiėmimai tapo dar įdomesni ir naudingesni. Naudodami šį treniruoklį ne tik ugniagesiai gelbėtojai mokosi teikti pagalbą, bet ir jaunieji ugniagesiai juo gali saugiai modeliuoti įvairias ekstremaliąsias situacijas ant ledo, taikyti teorines žinias, kaip teisingai elgtis praktikoje, lavinti gelbėjimosi įgūdžius, mokytis, kaip iškviesti ir teikti pagalbą kitiems, realiai pajusti, ką tenka išgyventi ekstremaliosios situacijos metu.

Mokymo metodikos pagrindas – sukurti moksleiviams virtualią aplinką, imituojant avarines situacijas, nes emocinė vaizduotė padeda geriau įsisavinti būtinas žinias ir įtvirtinti praktinius įgūdžius.

Glaudus bendradarbiavimas tarp Ugniagesių gelbėtojų mokyklos ir visuomeninės organizacijos – Lietuvos jaunųjų ugniagesių sąjungos, ypač kai vaikų saugos švietimui trūksta mokymo vietų, įrangos, lėšų švietėjiškai medžiagai, kvalifikuotų specialistų pagalbos, suteikia puikią galimybę siekti gerų rezultatų, užtikrinant moksleivių saugumą.

APIE VILNIAUS MIESTO JAUNŲJŲ UGNIAGESIŲ BŪRELIO VEIKLĄ

Būrelio veikla vyksta Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdyboje (toliau – APGV) 3-iosios komandos patalpose; mokslo metų laikotarpiu – 1 kartą per savaitę – po 2 val., ne darbo valandomis; narių skaičius – 30 moksleivių (9 – 19 metų amžiaus);

Papildomi alpinizmo užsiėmimai būrelio nariams organizuojami pagal atskirą grafiką Vilniaus APGV 1-osios komandos patalpose.