Pagalbos telefonai:   112 | TEO LT - 01 | OMNITEL - 101 | TELE2 - 011 | BITĖ - 011
 
This movie requires Flash Player 9

Informacija

Skaitykite straipsnius

Stovyklos

Vaikų stovykla „Jaunasis gelbėtojas“

Jau 5 metus iš eilės LJUS organizuoja vaikų vasaros stovyklą „Jaunasis gelbėtojas“. Ši stovykla vyksta Ugniagesių gelbėtojų mokyklos poligone rengiamame palapinių miestelyje. Užsiėmimus veda patyrę vadovai, jiems talkina jaunieji lyderiai bei jau esantys jaunieji ugniagesiai. Taip pat daug pagalbos sulaukiame iš profesionalių ugniagesių gelbėtojų, medikų, kinologų.

Stovykla yra organizuojama vasaros atostogų metu birželio pabaigoje. Yra renkamos dvi pamainos trunkančios po 1 savaitę. Pamainos yra skirstomos pagal amžių: jaunesni 8-12 metų ir vyresni 12-16 metų vaikai. Dalyvauti gali bet kuris norintis sužinoti daugiau apie ugniagesio gelbėtojo profesiją bei išmokti saugumo ekstremaliose situacijose. Taip pat yra kviečiami jaunieji ugniagesiai iš kitų šalių, su kuriomis bendradarbiauja LJUS.

Stovyklos metu vyksta daug skirtingo pobūdžio užsiėmimų. Jaunieji lyderiai dalinasi su jaunimu savo žiniomis apie ugniagesybą, taisyklingą gesintuvų ir nedegaus audeklo naudojimą, pamoko pirmosios medicinos pagalbos pagrindų tiek teoriškai, tiek praktiškai. Taip pat stovyklautojai išmoksta pagrindinių mazgų rišimo būdų, kuriuos naudoja aukštalipiai gelbėtojai. Daug parodomųjų užsiėmimų praveda profesionalai ugniagesiai, narai, medikai, kinologai, ugniagesybos sporto žinovai. Po mokymų stovyklos vadovai surengia orientacines varžybas, kur stovyklautojai gali pademonstruoti visas gautas žinias stovyklos metu.

Be abejo, vyksta ne tik užsiėmimai, bet ir piešimo konkursai, šokiai, socializacijos vakarai, vakaronės prie laužo bei daug įvairios interaktyvios veiklos. Stovyklos pabaigoje dalyviams įteikiamas pažymėjimas apie išklausytus mokymus bei diskas su stovykloje įamžintomis akimirkomis.

Vaikų stovykla „Jaunasis gelbėtojas 2010“.

2010 m. birželio 13 – 19 dienomis ši stovykla vyko Ugniagesių gelbėtojų mokyklos praktinio parengimo poligone, Valčiūnų kaime, Vilniaus rajone. Joje susirinko keliasdešimt vaikų, kuriems yra įdomi ugniagesio profesija bei kurie norėtų pasisemti žinių priešgaisrinio saugumo srityje. Smalsieji stovyklautojai buvo mokomi teisingo naudojimosi pirminėmis gesinimo priemonėmis, pirmosios medicinos pagalbos suteikimo, specialių virvės mazgų ir kilpų rišimo, rikiuotės pratimų, taip pat bendravimo darbo grupėse. Vaikai buvo paskirstyti į keturis būrius, o kiekvienam būriui vadovavo 1 – 2 jaunieji lyderiai.
Visi stovyklos užsiėmimai, žaidimai, diskusijos, išvykos buvo orientuotos į labai reikalingų gyvenime, praktinių žinių įgijimą žaidybine forma.
Gyvenome palapinėse žaliojo miško apsuptyje. Šis intriguojantis sumanymas ir kilo iš noro išmokyti vaikus išgyventi neįprastomis, kartais ekstremaliomis lauko sąlygomis.
Stovykla neįsivaizduojama be išvykų, pažintinių kelionių. Surengtoje išvykoje Vilniaus miesto Kalnų parko stadione, globojami profesionalų -aukštybininkų gelbėtojų , vaikai pajuto, kas tai yra, leistis nuo aukšto pastato, prisitvirtinus virvėmis. Taip pat jaunieji gelbėtojai aplankė Bendrojo pagalbos centro (BPC) patalpas, apsilankė Vilniaus Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento muziejuje, kur išgirdo istoriją apie pirmųjų ugniagesių atsiradimą ir ugniagesybos pagrindus, matė senovinių ugniagesybos priemonių ekspoziciją.
Įvykus nelaimei į pagalbą žmonėms skuba ir kinologai su savo augintiniais. Tuo įsitikinti ir pamatyti kaip keturkojai susidoroja su pateiktomis užduotimis, vaikai galėjo per neįprastą susitikimą stovykloje. Kinologai ne tik papasakojo apie savo veiklą , bet pademonstravo įdomią paieškų ir gelbėjimo programą.
Vos ne kasdien mažieji stovyklautojai turėjo galimybių aktyviai sportuoti ir lavinti savo fizinius duomenis. Buvo rengiamos orientavimosi atviroje teritorijoje varžybos, kurių metu būriai ieškojo tam tikrų „juodųjų dėžių“, braižė žemėlapius, mokėsi dirbti komandoje, pasiskirstyti vaidmenimis, kūrė savo veiksmų planus.
Viena didžiausių atrakcijų buvo naktiniai budėjimai, kurių metu jaunieji lyderiai su keliais savo būrio drąsuoliais turėjo prižiūrėti tvarką naktinėje stovyklavietėje. Norinčių pasitikrinti savo ištvermę, drąsą buvo labai daug, tad budėjimas kiekvieną naktį buvo skirstomas po kelias valandas.
Tarp žaidimų, įdomių rungčių ir įvairios meninės veiklos jaunieji gelbėtojai turėjo ir skaniai, sveikai pasistiprinti. Maitinami jie buvo keturis kartus per dieną (pusryčiai, pietūs, pavakariai ir vakarienė). Pusryčiai buvo gaminami lauko virtuvėje: šviežutėliai, ką tik užmaišytos tešlos blynai su uogiene, su obuoliais ir karšta arbata – tapo ypač populiarūs vaikų tarpe. Pietūmis ir vakariene mielai rūpindavosi profesionalūs netoliese esančios valgyklos virėjai. Na o sutepti skanų sumuštinį sau ir savo draugui pavakariams išmokė specialios linksmosios rungtys.
Pirmomis akimirkomis neįprasta stovykla gal kažkam atrodė be galo sunki, tačiau po savaitės pabuvimo joje, vaikai ne tik grįžo su linksmais įspūdžiais, bet ir su dideliu saugios gyvensenos ir savisaugos žinių bagažu.

—————————————————————

„V-oji tarptautinė ir X-oji nacionalinė Ukrainos Respublikos jaunųjų gelbėtojų stovykla – varžybos”.

Stovykla vyko Ukrainos Respublikoje, Jaremče miestelyje 2010 m. birželio 30 – liepos 9 dienomis. Šiose varžybose dalyvavo virš 20 Ukrainos apskričių komandų, taip pat trys užsienio komandos: Lietuvos jaunieji ugniagesiai, Baltarusijos Respublikos Bresto apskrities komanda ir Azerbajdžano jaunieji gelbėtojai.
Dalyviai buvo apgyvendinti palapinėse, įspūdingo kraštovaizdžio apsuptyje esančiame poligone , Karpatų kalnų papėdėje ir upės Prud apsuptyje.
Surengtos ugniagesybos sporto, gelbėjimo ant vandens, pirmosios medicinos pagalbos, cheminio užterštumo, aukštybinio gelbėjimo, orientacinės varžybos.
Šalia rimtų žinių ir gebėjimų reikalaujančių varžybų vyko ir linksmieji konkursai : „Ponas ir Ponia gelbėtojai”, „Vizitinė kortelė”, „Ivano Kupalos šventė”.
Visų komandų pasirodymai buvo įspūdingi, juose atsispindėjo organizacijų veikla, įvairių pasaulio kampelių kraštovaizdžių panoraminiai pasakojimai..
„Vizitinės kortelės“rungtyje Lietuvos Jaunųjų ugniagesių sąjunga užėmė 1 vietą tarp užsienio šalių ir 3 iš visų buvusių komandų.
Kaip ekskursiją, visoms komandoms buvo surengta kelionė-kopimas į aukščiausią Ukrainos teritorijoje esančio Karpatų kalnyno viršūnę – Goverlą. Ji siekia didesnį negu 2,5 kilometrų aukštį, o visas žygio takas nuo pradžios iki pat kalno viršaus yra virš 3 km. Labai netikėtai visi kartu ir kiekvienas sau atrado ir pasitvirtino naudingą taisyklę, kad kalnai, tai ne tik nuostabūs vaizdai, bet ir iššūkis žmogaus žinioms bei gebėjimams. Būtent čia pati gamta surengė mums tikrąją ekstremaliąją situaciją, egzaminą iš kurios išlaikėme visi.
Bet tai dar buvo ne visi, mums kaip jauniesiems gelbėtojams skirti išbandymai. Kalnuose prasidėjęs lietus truko beveik visą likusią savaitės dalį. To pasekoje pakilo šalia stovyklavietės esančios upės Prud vandens lygis. Taigi, teko pamatyti, pajusti ir mokėti elgtis potvynio pavojaus metu. Vieni kitiems padėdami su potvyniu susitvarkėme gan šaltakraujiškai.
Grįžtant namo, supratome, kad ne mums vieniems taip „pasisekė” – visos Ukrainos gatvės buvo pilnos vandens, ežerai ir upės liejosi per kraštus, medžiai „augo” iš vandens. Visur buvo pilna žmonių, visi jie nešiojo maišus pilnus smėlio, dėjo juos kelių pakraščiuose, kad vanduo neplūstų į namus. Aplinkui sukinėjosi daug specialiųjų tarnybų gelbėtojų, ugniagesių, milicijos ir greitosios pagalbos darbuotojų. Šis įvykis parodė Ukrainos žmonių glaudumą, o mes, prisijungdami pagelbėti, taip pat gavome puikų bendradarbiavimo pavyzdį.
Šį kelionė , ko gero , mums ilgiausiai įsimins dėl daugybės praktinių užduočių, veiksmų , galimybių išbandymų kiekvieno iš mūsų ir kaip LJUS komandos bendrai.
Ko gero, čia – Ukrainoje, kaip niekad, pajutome kaip daug reiškia bendri veiksmai, teorinės žinios bei fizinė parengtis.

—————————————————-

„XIII-asis respublikinis ir VIII-asis* tarptautinis jaunųjų ugniagesių – gelbėtojų sąskrydis „Zubrionok”.

Sąskrydis vyko Baltarusijos Respublikoje, Naroč miestelyje 2010 m. rugsėjo 16 – 22 dienomis. Kaip ir kiekvienais metais, jau aštuntą kartą Lietuvos jaunųjų ugniagesių komandą dalyvauja šiame sąskrydyje. Šiemet jame dalyvavo 13 šalių: Lietuva, Latvija, Lenkija, Rusija, Moldova, Azerbaidžanas, Bulgarija, Ukraina, Šveicarija, Serbija, Baltarusija bei tarp jų pirmą kart dalyvavo Amerika, Pietų Korėja.
Dalyvius apgyvendino gyvenamųjų namų kompleksuose, esančiuose Jaunimo sveikatingumo centre „Zubrionok”, ant didelio Naroč ežero kranto, nuo kurio atsiveria labai gražus vaizdas. Stovykloje buvo surengtos parodomosios ugniagesybos sporto estafetės, plaukimo ir gelbėjimo ant vandens, pirmosios medicinos pagalbos, alpinizmo pagrindų, orientacinės varžybos.
Be varžybų linksmumo, neapsieita ir be kitų smagumų. Stovyklos atidaryme buvo neįtikėtinas lazerių šou, kurio metu lazeriais naktiniame danguje virš ežero Naroč buvo parašyti visų dalyvaujančių šalių pavadinimai. Vaizdas buvo įspūdingas, renginys apstulbino visus jį stebinčius žmones.
Kaip ir kiekvienais metais, stovyklos „Zubrionok” organizatoriai rengia konkursą „Vizitinė kortelė”, kurio metu kiekviena dalyvaujanti komanda pristato savo veiklą, savo šalį.
Jauniesiems gelbėtojams teko dalyvauti Press-konferencijoje su Ypatingų situacijų Ministerijos (MCS) Ministru E. Barijevu, kurios metu vaikai turėjo galimybę užduoti klausimų visų šalių komandų vadovams.
Stovyklos uždarymo renginį vedė vaikų Eurovizijos nugalėtojai, atstovai iš Baltarusijos – Danila Kozlov su Kseniya Sitnik, vyko apdovanojimo ceremonija. Po renginio surengtas „Saldusis stalas”, įvairių šalių jauniesiems gelbėtojams, per savaite tapusiems viena didele, draugiška šeima. Įspūdingas fejerverkų šou ir diskoteka nepaslėpė išsiskyrimo ašarų, o kaip tik paliko didelę viltį susitikti kitąmet…