Pagalbos telefonai:   112 | TEO LT - 01 | OMNITEL - 101 | TELE2 - 011 | BITĖ - 011
 
This movie requires Flash Player 9

Informacija

Skaitykite straipsnius

Apie mus

Lietuvos jaunųjų ugniagesių sąjunga (toliau – LJUS) įkurta 2000 m. gruodžio 20 d. Pagrindinis LJUS tikslas – suburti jaunimą, besidomintį ugniagesyba, gelbėjimo darbais ir ugniagesio profesija, ir suteikti jiems galimybę ugdyti savo žinias ir įgūdžius bei skleisti gerąją patirtį visuomenei, ypatingą dėmesį skiriant vaikams ir jaunimui. LJUS moko jaunuosius ugniagesius priešgaisrinės saugos taisyklių ir elgesio ekstremaliose situacijose, supažindina su pirminėmis gaisro gesinimo priemonėmis, gaisrine ir gelbėjimo technika bei moko suteikti pirmąją medicininę pagalbą taip siekdama ugdyti atsakingą, stiprų, kūrybingą bei sąmoningą Lietuvos Respublikos pilietį, profesionaliai orientuojamą ugniagesio gelbėtojo darbui. LJUS taip pat organizuoja visuomeninius prevencinius renginius ir akcijas, kuriomis siekia supažindinti visuomenę ir ypatingai vaikus bei jaunimą su saugiu elgesiu su ugnimi, galimais pavojais ir elgesiu ekstremaliose situacijose. Nuo 2010 m. LJUS veda praktinius gaisro gesinimo ir pirmosios pagalbos suteikimo užsiėmimus moksleiviams mokyklose.

Savo tikslams pasiekti LJUS organizuoja teorinius bei praktinius užsiėmimus jaunimui: neformalusis ugdymas būreliuose mokyklose ir prie priešgaisrinių komandų, seminarai, diskusijos, sporto, meniniai ir kultūriniai renginiai, varžybos, stovyklos, kelionės, visuomeniniai prevenciniai renginiai.

Per daugiau nei 14 gyvavimo metų organizacija įgijo didžiulę darbo su jaunimu patirtį, dalyvavo ir rengė tarptautinius ir respublikinius renginius, seminarus, sąskrydžius, ugniagesybos sporto stovyklas ir varžybas, visuomenines prevencines akcijas, žygius, keliones.

L – kaip laimė, kaip lietus, kaip Lietuva
J – jungia jaunystę ir jėgas
U – užsibrėžiam savo tikslus
S – sąjunga svajonių, siekių ir veiksmų.

Download PDF File