Pagalbos telefonai:   112 | TEO LT - 01 | OMNITEL - 101 | TELE2 - 011 | BITĖ - 011
 
This movie requires Flash Player 9

Informacija

Skaitykite straipsnius

Vasaros stovykla „Jaunasis gelbėtojas – 2012“

Birželio 17-ąją dieną prasidėjo jau trečius metus iš eilės vykstančios vasaros stovyklos „Jaunasis gelbėtojas – 2012“ pirmoji pamaina. Į šią pamainą susirinko 29 vaikai nuo 7 iki 12 metų bei dalyvavo 3 vadovai ir 5 jaunieji lyderiai. Nesvarbu, kad ir koks didelis amžių skirtumas tarp jaunimo buvo, visi sutarė kuo puikiausiai jau nuo pat pirmos dienos. Pirmoji pamaina baigėsi dieną prieš Jonines. Antroji pamaina prasidėjo 25-ąją birželio dieną. Čia susirinko 27 paaugliai nuo 12 iki 17 metų bei 3 vadovai ir 6 jaunieji lyderiai. Taip pat dalyvavo ir 6 žmonių delegacija iš Baltarusijos respublikos, Gardino miesto. Atrodo, skirtumas metuose yra dar didesnis, o ir kalbų barjerai atsirado, bet ir šios pamainos dalyviams tai nepasirodė didelė kliūtis bendrauti.

Abiejų pamainų veiklos programa buvo beveik tokia pati. Rytai prasidėdavo energijos teikiančia mankšta bei teritorijos ir palapinių tvarkymu. Po pusryčių prasidėdavo užsiėmimai: ugniagesybos sporto pagrindai, pirmoji medicininė pagalba, alpinizmo pagrindai, ugnies gesinimas pirminėmis gesinimo priemonėmis bei rikiuotės pagrindai ir orientavimosi aplinkoje varžybos.

Ugniagesybos sporto užsiėmimų metu jaunimas galėjo susipažinti su tam tikrų užduočių atlikimo technika, apžiūrėti sportinę įrangą, t.y. sportinius švirkštus, skirstytuvus, žarnas, taip pat buomą ir sienelę bei kablines kopėčias.
Antrajai pamainai pasisekė kiek labiau, nes Baltarusijos komandos atstovas Stanislav Choliavskij yra garsus, nusipelnęs Baltarusijos respublikos ugniagesybos sporto treneris, ir būtent jis kiek daugiau papasakojo stovyklautojams apie šią sporto šaką.

Pirmoji medicininė pagalba yra labai reikalingas dalykas ir yra svarbu, kad kuo daugiau žmonių galėtų suteikti būtinąją pirmąją med. pagalbą tiems, kuriems jos iš tikrųjų tam tikrais momentais reikia. Todėl Lietuvos jaunųjų ugniagesių sąjungos vadovai ir jaunieji lyderiai ir užsiima jaunimo apmokymais. Kiekvienas stovyklautojas mūsų stovykloje išmoko, kaip reikia tvarstyti žaizdas kojų, rankų ir galvos srityse. Taip pat išmokome ir taisyklingai kelti bei pernešinėti nukentėjusiuosius neštuvais.

Alpinizmo pagrindai taip pat praverčia gyvenime. Pvz., išmokus rišti tam tikrus prisitvirtinimo prie konstrukcijų mazgus, galima išgelbėti gyvybę sau ir netgi kitiems žmonėms pastato griūties metu. Kiekvienas išmokęs rišti mazgus buvo prileistas prie vadinamų „tarzankių“, t.y. virvių trasų. Beje, vaikai galėjo išbandyti savo jėgas kopimo virve į viršų varžybose bei nusileisti iš mokomojo bokšto ketvirtojo aukšto prižiūrimi aukštybinio gelbėjimo specialisto D. Kuliešiaus.

Ir kaip gi Lietuvos jaunųjų ugniagesių sąjunga apsieis be ugnies gesinimo? Būtent todėl vaikai išmoko, kaip taisyklingai ir atsargiai naudotis pirminėmis gesinimo priemonėmis, t.y. gesintuvu ir nedegiuoju audeklu. Kiekvienas jaunuolis išbandė abu ugnies gesinimo būdus. Prie to paties, jaunieji lyderiai pademonstravo, kaip elgtis su ugnimi nederėtų: degantį aliejaus puodą gesinti vandeniu nevalia. Visi stovyklautojai tuo iš tikrųjų įsitikino.

Truputis drausmės stovyklose niekad nepamaišys. Todėl organizacijos vadovai, padedami jaunųjų lyderių, bandė išmokyti stovyklautojus rikiuotės pagrindų. Džiaugiamės, kad bent jau pagrindines komandas vaikai tikrai įsisavino.

Didelį įspūdį jaunimui paliko orientavimosi aplinkoje varžybos. Šio konkurso metu būriai buvo dalijami pusiau: viena pusė paslepia „juodąsias dėžes“ ir nukentėjusįjį bei nubraižo žemėlapį, kaip kita grupė galėtų slėpinius surasti, o kita grupė pagal nubrėžtą žemėlapį ieško paslėptų daiktų ir nukentėjusiojo, o jį suradus turėjo imituoti skambutį į bendrąjį pagalbos centrą. Tai yra reikalinga praktika mokantis kviesti pagalbą. Iš karto po imituojamo iškvietimo, nukentėjusiajam suteikia pirmąją med. pagalbą ir grąžina visus daiktus ir išgelbėtąjį į stovyklavietę.

Taip pat pas mus svečiavosi Lietuvos kinologų draugijos atstovai su savo augintiniais. Jos mus išmokė, kaip teisingai reikėtų elgtis su šunimis, papasakojo, kai nereikėtų daryti. Sužinojome ir kaip susipažinti su naujai sutiktais gyvūnais.

Kiekvienos pamainos pabaigoje, uždarymo metu, kiekvienas stovyklautojas gavo Jaunojo gelbėtojo pažymėjimą, patvirtinantį, kad jis/ji išklausė visas programoje numatytas užsiėmimų temas, susipažino su praktiniais ir teoriniais aspektais ir jau yra nusipelnęs būti vadinamas Jaunuoju gelbėtoju.

Tikimės, kad dalyvavusiems stovykla patiko ne mažiau, negu mums, organizatoriams, ir laukiame Jūsų dalyvavimo ir kitais metais!

Nuotraukos iš 1-osios pamainos 

Nuotraukos iš 2-osios pamainos