Pagalbos telefonai:   112 | TEO LT - 01 | OMNITEL - 101 | TELE2 - 011 | BITĖ - 011
 
This movie requires Flash Player 9

Informacija

Skaitykite straipsnius

Jaunieji ugniagesiai svečiavosi Valstybės sienos apsaugos tarnybos rinktinėje

Rugpjūčio 8 d.  Jaunųjų ugniagesių sąjungos (toliau LJUS) atstovai lankėsi Valstybės sienos apsaugos tarnybos Vilniaus rinktinėje. Jiems buvo pristatyta rinktinės veikla, papasakota apie kinologų darbą, parodytos dresūrai naudojamos priemonės bei apžiūrėtos tarnybinės patalpos. Visiems buvo įdomu išgirsti, kaip mokomi maži šuniukai, kiek tai trunka ir kokių sunkumų būna. Vėliau  kinologinės veiklos skyriaus pareigūnai parodė net keletą programų, kurių metu buvo galima įsitikinti, ką geba tarnybiniai šunys. Vaikai žavėjosi keturkojų augintinių paklusnumu, stebėjo, kaip atliekama daikto ir asmens paieška bei sulaikomas pažeidėjas.

O užsukę į  šaudyklą, jaunieji ug

niagesiai galėjo sužinoti, kaip vyksta šaudymo pratybos, kokius ginklus ir kokias atvejais naudoja pasieniečiai. Turėjo ko paklausti ne tik paaugliai, bet ir pati jauniausia ekskursijos dalyvė, kuri vis teiravosi, kodėl reikia šaudyti, ar galima bus paglostyti šuniukus ir kada bus einama valgyti.

Ekskursijos metu paaugliai apžiūrėjo ir sraigtasparnių nusileidimo aikštelę. Vyko diskusija apie pasieniečių ir ugniagesių bendradarbiavimą bei gaisrų gesinimo galimybes pasitelkus sraigtasparnius, turinčius specialiąją įrangą. Tai ypač praverčia, kai ugniagesių gelbėtojų automobilis negali privažiuoti prie pat gaisro židinio, pavyzdžiui, degant durpėms.

„Džiugu, kad mums buvo suteikta galimybė susipažinti su pasieniečių darbu bei apsilankyti Vilniaus rinktinėje. Įdomu buvo ne tik vaikams, bet ir mums, suaugusiems,“- sakė Vilniaus jaunųjų ugniagesių sąjungos pirmininkė Laima Žemaitytė.

„Tikimės, jog tai bus ne paskutinis susitikimas. Mūsų sąjunga organizuoja teorinius bei praktinius užsiėmimus jaunimui. Vyksta neformalusis ugdymas būreliuose, mokyklose ir  priešgaisrinėse komandose, rengiami seminarai, diskusijos, sporto, meniniai ir kultūriniai renginiai, varžybos, stovyklos, kelionės, visuomeniniai prevenciniai renginiai, todėl tikrai verta dirbti kartu,“- pridūrė Jaunųjų ugniagesių būrelio vadovė Gražina Abaravičienė.

„Akivaizdu, kad vykdome panašią veiklą, visų pirma visi dirbame vidaus reikalų sistemoje bei užtikriname gyventojų saugumą. Visi vienaip ar kitaip dirbame su vaikais, prisidėdami prie jų ugdymo ir siekdami paruošti sau pamainą. Juk jaunimas – mūsų ateitis,  tad turėtume dar daugiau investuoti į jų ugdymą bei švietimą. Žinoma, tam reikalingas bent minimalus finansavimas,“ – teigė Lietuvos jaunųjų ugniagesių sąjungos prezidentas Romualdas Kazlauskas.

Jis pakvietė pasieniečius apsilankyti Lietuvos jaunųjų ugniagesių sąjungoje bei pasiūlė aptarti galimas bendras veiklos sritis. Pasak R. Kazlausko, vaikams svarbu išmokti ir žygiuoti, ir savigynos bei teisės pagrindų, dera žinoti ir kaip elgtis pasienyje, ką galima daryti ir ko ne, kas už tai gresia, o pasieniečių vaikams, kaip ir visiems, aktualu išmokti naudotis gesintuvais, įgyti bent minimalių žinių, kaip saugiai elgtis su ugnimi, ką daryti, jei kiltų gaisrui. Jo nuomone, tokie bendri mokymai būtų labai naudingi, todėl tikimasi ir toliau bendradarbiauti.