Pagalbos telefonai:   112 | TEO LT - 01 | OMNITEL - 101 | TELE2 - 011 | BITĖ - 011
 
This movie requires Flash Player 9

Informacija

Skaitykite straipsnius

Jaunieji šauliai mokėsi gesinti ugnį

Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos darbuotojai ir Lietuvos jaunųjų ugniagesių sąjungos (LJUS) atstovai liepos 17 d. susitiko su Lietuvos šaulių sąjungos Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės jaunaisiais šauliais, kurie 7 dienų trukmės lauko stovykloje mokosi pagal III pakopos programą. Susitikimas vyko Lietuvos kariuomenės gen. S. Žukausko poligone (Meškerinės kaime, Pabradės seniūnijoje, Švenčionių rajone).  Stovykloje, be kitų dalykų, mokomasi lyderystės, karo topografijos, medicinos, ryšių procedūrų, lavinami išgyvenimo, taiklaus šaudymo įgūdžiai, daug dėmesio skiriama fiziniam pasirengimui.
Tačiau pirmosios stovyklos dienos užsiėmimų tema buvo saugumas, todėl LJUS atstovai parodė stovyklautojams filmus apie gaisro plitimą ir gesintuvus, akcentavo, kaip svarbu imtis teisingų veiksmų tik prasidėjus gaisrui. Po teorinių žinių stovyklautojai persikėlė į praktinių pratybų aikštelę, kurioje Vilniaus jaunųjų ugniagesių komandos vadovė Laima Žemaitytė stovyklautojus supažindino su pirminėmis gaisro gesinimo priemonėmis, gesintuvų rūšimis ir praktiniu jų panaudojimu, papasakojo, kokius gaisrus galima jais gesinti. Taip pat jaunieji šauliai buvo supažindinti ir su degumo samprata.

Po praktinių mokymų be ugnies, drąsiausieji iš 60 stovyklautojų ir 7 vadovų galėjo pamėginti gesinti gaisrą gesintuvu ir nedegiu audeklu. LJUS prezidentas Romualdas Kazlauskas stovyklautojams vaizdžiai pademonstravo, kokie yra neteisingo degančių riebalų gesinimo vandeniu padariniai – tai ugnies pliūpsnis.

Vilniaus APGV Švenčionių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio vyresnysis inspektorius Andrejus Ustinovičius susitikimo metu kursantus supažindino su Pabradės komandos turima technika ir įranga, paaiškino, kur Lietuvoje galima įgyti ugniagesio gelbėtojo specialybę, kaip tapti savanoriu ugniagesiu. Jis taip pat papasakojo apie rajone kilusius gaisrus, supažindino su pagrindinėmis jų kilimo priežastimis, patarė, kaip išvengti gaisro ir kaip elgtis jam kilus. Buvo priminta ir apie saugų elgesį vandenyje bei jame tykančius pavojus. Tuo pačiu buvo atsakyta į kursantų ir dalyvių klausimus, susijusius su priešgaisrine sauga ir ugniagesio gelbėtojo profesija. Užsiėmimuose dalyvavo Pabradės komandos budinčios pamainos ugniagesiai gelbėtojai Roman Savicki ir Algirdas Vižinis. Saugaus elgesio pratybos baigtos jaunųjų šaulių treniruote, kaip reikia elgtis, jei stovykloje kiltų gaisras.

Toks glaudus įvairų visuomeninių organizacijų ir valstybinių institucijų bendradarbiavimas padeda kelti bendrą saugumo kultūros lygį visuomenėje.